Terka Kozlová

Terka se přidala do našeho týmu po návratu z USA, kde načerpala spoustu nových znalostí a cestovatelských zážitků. Připraví vás perfektně na všechny možné situace, které můžete potkat při cestování, či vás baječně připraví ne maturitu, certifikát.

Učím angličtinu. Je to nádherný a jemný jazyk, se kterým se navíc člověk dorozumí prakticky všude. Do angličtiny jsem se zamilovala hlavně po tom, co jsem se odstěhovala do Spojených států. Vždycky se mi nejvíce líbil právě americký přízvuk.

Já doufám a věřím, že hlavně díky mému pozitivnímu přístupu, snažím se v hodinách navodit příjemnou atmosféru, usmívat se, protože smích je nakažlivý :D a učení by přeci měla být zábava.

Budu se snažit udělat vše proto, aby se vám u mě na hodinách líbilo a aby vás to učení bavilo. Nemusíte se bát za mnou přijít a zeptat se, když si s něčím nebudete vědět rady. Pamatujte, žádný dotaz není hloupý!

Ráda pracuji s lidmi a už od malička jsem chtěla být učitelkou. Na lektorství je navíc nejlepší ta svoboda, každý učitel ve škole se musí řídit osnovami a učit všechny studenty to samé, lektor ne. Baví mě, že každý student je jiný, má jiné potřeby, a tudíž i každá lekce je potom jiná a svým způsobem zajímavá. Je taky super, že člověk má tak možnost poznat spoustu nových lidí, názorů a pohledů na svět. Ráda předávám ostatním své zkušenosti a sleduji, jak se studenti v jazyce zlepšují.

Mým asi největším koníčkem se stalo cestování, zamilovala jsem se hlavně do americké přírody, a s tím i spojené poznávání nových kultur a lidí. Jsem také obrovský milovník psů, jednoho takového čtyřnohého kamaráda máme i doma. Krom toho mám ráda taky plavání, lyžování, bruslení, ráda trávím čas s rodinou a přáteli, podívám se na nějaký film nebo si zahraju dobrou deskovou hru.

Jak bys motivovala budoucí studenty?

Snažím se vždy studentům vysvětlit, že všichni jsme někde začínali a že i my, lektoři, jsme se museli angličtinu naučit. Jazyk není něco, co se člověk naučí ze dne na den, takže je naprosto normální dělat chyby, rozhodně si myslím, že je lepší mluvit s chybami než nemluvit vůbec. Jednou se do toho člověk dostane a věřte mi, ten pocit je pak k nezaplacení!

Mluvit, mluvit a hlavně mluvit. :D Vycestovat a obklopit se jazykem je samozřejmě ta nejlepší cesta, člověku pak nezbyde nic jiného než prostě mluvit, ovšem ne každý má tu možnost. Takže obecně snažit se obklopit jazykem as much as possible, ať už je to sledování filmů/seriálů v angličtině (ze začátku klidně s českými titulky, později pak s těmi anglickými), čtení knížek v angličtině nebo poslouchání různých podcastů či videí na YouTube. Těch možností je spousta, stačí si jen vybrat.

Že je to jen výmluva. Všechno se dá naučit, když se chce. To, že někdo „nemá na jazyky talent“ může znamenat, že se ho třeba bude učit pomaleji, ale neznamená to, že se ho nenaučí vůbec.

Především se nebát a udělat ten první krok! Každá cesta má svůj začátek a nikdo netvrdí, že je to vždy lehké, ale pokud má člověk správnou motivaci, jde to pak skoro samo. A my vám v tom v Ovečce samozřejmě rádi pomůžeme!

Nebojte se, společně to zvládneme. Jediné, čeho pak může člověk litovat je to, že to nezkusil. Pamatujte, investice do sebe sama je vždycky dobrá investice, ať už jde o zdraví či vzdělávání.

CHCI SE UČIT S TERKOU