Lucka Šidlová

Lucka je nadšená a věčně usměvavá lektora. Strávila 8 let v Anglii a proto vás dokáže perfektně připravit na jakýkoliv typ komunikace. Z lekcí Lucky budete vždycky odcházet skvěle naladění! :-)

Učím angličtinu. Mám jí hrozně ráda, a je to součást mého života. Je to krásný jazyk a mým uším zní úplně úžasně, vždycky je pro mě potěšením, když jí slyším z filmů, podcastů, od lidí a podobně. Úplně největší lahoda je pro moje uši Britský přízvuk od rodilých mluvčích, nebo z britských historických filmů. Navíc angličtina je dnes nutná věc a dá se s ní domluvit skoro všude.

Věřím, že hlavně proto, že se pořád usmívám, jsme pozitivní, plná energie, zároveň velmi trpělivá a dávám lidem ze sebe 100%. V tu chvíli pro mě neexistuje nic jiného, než ten člověk (lidi) přede mnou.

Že udělám vše, co bude v mých silách, aby se jazyk naučili formou, přizpůsobenou přesně pro ně a pro jejich tempo a ještě u toho bude sranda! A když se náhodou stane, že jim klesne motivace, nebo cítí, že to je nepohodlné učit se novou věc, (protože emoce budou jak na horské dráze- nahoru a dolů, když se člověk začíná učit něco nového), aby se mohli spolehnout, že je do toho zase namotivuji, že budou vědět, že v tom nejsou sami. Že se nemusí cítit špatně, protože všichni jsme jenom lidi a všichni jsme si prošli tím, čím prochází člověk, který se učí nový jazyk, všechny ty ups and downs a já jsem tady od toho jim dát pomocnou ruku, povzbudit a poplácat po zádech a říct: „ty to zvládneš!“.

Velmi mě baví mě práce s lidmi, a naplňuje mě předávat dál své zkušenosti či znalosti. Krásný pocit je, když člověk může druhého něco naučit a pak vidí, jak se pomalu zlepšuje a roste v tom, dává to takový pocit uspokojení. Ta radost z toho když ten člověk najednou rozumí nějakému videu, písničce, textu, nebo se domluví, když jede na dovolenou, a vědět, že na tom mám kus zásluhy? To je prostě krásný! :-)

Mám ráda hry, sporty, posezení s kamarády, klábosení s manželem, výlety a ráda jezdím autem. :-) Také ráda cestuji po světě (před Covidem) a poznávám nové kultury. Baví mě na sobě pracovat a zlepšovat se jako člověk, číst knížky, poslouchat podcasty (vše samozřejmě v angličtině:) ).

Když budete umět anglicky, změní se vám život. A to doslova a kompletně. Otevře se vám svět. Anglicky se dneska mluví skoro všude po světe a není nad to, když jedete někam na dovolenou a najednou si můžete povídat s kýmkoli a kdekoli, poznat nové lidi, nechat si vyprávět jejich životní zážitky a tím poznávat nové kultury. Najednou se nemusíte bát letět a cestovat, protože víte, že když bude problém, že se domluvíte, že budete vědět co znamenají určité nápisy, že si v klidu objednáte v restauraci a přečtete si menu. A nejde jen o cestování, ale otevře se vám svět, i když budete jen doma. A to formou internetu. Najednou si budete moct najít všechny informace v angličtině, nebudete se muset spoléhat na to, co je dostupné pouze v češtině. Můžete sledovat videa na Youtube a učit se nové věci, hledat co vás zajímá, zprávy ze světa, sledovat filmy v původním znění, zkrátka všechno se najednou změní, a to je něco pro co na 100% stojí za to dát do toho to úsilí, protože ten benefit se vám milionkrát vrátí a život s angličtinou je zkrátka mnohem jednodušší.

Pokud opomenu, že číslo jedna je vyjet do ciziny a tam chvíli zůstat, to je nejlepší škola co existuje a je to zkrátka škola života, ale ne všichni máme tu možnost a zároveň i když odjedete, stejně budete muset dohnat gramatiku, bohužel. :) Takže ideální je jazyková škola, která se zaměřuje na konverzaci, kde vás rozmluví a zároveň naučí gramatiku a přizpůsobí se vám dle vašich potřeb, tak, že vás to dokonce bude bavit (jako ta naše: ) ). Co si myslím, že je pak velmi důležité, když si chcete jazyk osvojit a žijete v ČR, je obklopit se angličtinou jak nejvíc jen je to možné, a z všemožných zdrojů. Sledovat filmy, číst knížky, každý den poslouchat videa na Youtube, nebo nějaké podcasty a to vše v angličtině, vnímat slovíčka v písničkách v rádiu, najít si třeba přes internet nějaké kamarády cizince se kterými se dá emailovat, whatsappovat, nebo volat a tak dále...

To, že se mám něco naučit je jen čase a píli, není to o tom, že si myslím, že na to nemám, nebo, že mi to nepůjde. Řekla bych spíše, že je to výmluva, nebo nedostatek motivace. Talent může začít velké dílo, ale jen dřina ho dokončí. Všechno se dá naučit, když budeme dostatečně chtít. Z větší podstaty je to hlavně o odhodlání, práci, učení a víře, protože všechno je možný pro toho, kdo věří. Hranice jsou pouze v naší hlavě.. Všechno se dá naučit - jen někomu to tvá déle, někomu rychleji.. :) Jako řídit auto, učit se vařit, učit se psát na počítači – ze začátku to jde hůř, ale postupně se to člověk prostě naučí. Někdo rychleji, někdo pomaleji, ale do cíle může dojít každý.

Nebát se prostě začít a jít do toho. I cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem a všichni, kdo mluví anglicky jednou stáli na stejné startovní čáře. Takže najít si tu správnou motivaci, proč to dělám, co je mým cílem a to mít vždy na očích, a nikdy se nevzdat. Protože postupně, krok za krokem uvidí zlepšení a budou nadšení, když najednou něčemu, čemu nikdy nerozuměli začnou rozumět, najednou věc, kterou netušili jak se jen v tý angličtině řekne, budou vědět a jakou budou mít radost! Oslavovat každý pokrok. :)

Každý si umí doma lehnout na gauči, ale já obdivuji lidi, kteří se jdou učit něco nového, jdou do nepohodlí! Nebojte začít, pojďme se učit nový jazyk způsobem, který vás bude bavit, u kterého bude hodně srandy, bude to pozitivní, fajn a šité na míru přímo vám.

CHCI SE UČIT S LUCKOU